Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak Dr. Baki Albayrak

PROF. DR. S. BAKİ ALBAYRAK

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1998 yılında bitirdikten sonra, hayat boyu adanma duygusuyla başladığım nöroşirurji uzmanlık eğitimimi İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 2004 yılında tamamladım. Aynı yıl, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent unvanını aldım. 2006-2007 Mayıs tarihlerinde, bir yıl süreyle burslu olarak Helsinki Üniversite'sinde beyin anevrizmaları ve damarsal hastalıkların mikrocerrahi tedavisi konusunda üst ihtisas (klinik fellowship) yaptım. Takiben, Amerikan Tıp Denklik Sınavını geçerek, 2007-2008 Temmuz tarihlerinde bir yıl boyunca, Amerika Birleşik Devletleri, Boston'da, dünyanın en prestijli üniversitesi olarak kabul edilen Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Brigham and Women's Hastanesi'nde, beyin tümörlerinin cerrahi tedavisi konusunda burslu olarak tümör üst ihtisasımı (klinik fellowship) tamamlayarak, bu pozisyonda ameliyat doktoru olarak da görev alan tek Türk Beyin Cerrahı oldum. Askerlik görevimi, 2010 Ağustos ayında Ankara GATA Hastanesi'nde tabip teğmen olarak tamamladım ve 2011 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde girdiğim sınavda Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçenti ünvanını elde ettim.

Klinik ve temel nörobilim alanında devam eden projelerim de olup, başta beyin ve omurilik tümörleri, anevrizmalar, dejeneratif bel ve boyun hastalıkları (bel ve boyun fıtıkları), spastisite, hidrosefali olmak üzere, beyin cerrahisinin bütün dallarında sahip olduğum bilgi ve beceriyi hastalarımın tedavisinde kullanmaktayım.

soru ve cevap